Головна » Заблокованих у Ломачинецькій сільраді депутатів визволили тільки перед світанком (фото+відео - ОНОВЛЕНО)

Заблокованих у Ломачинецькій сільраді депутатів визволили тільки перед світанком (фото+відео - ОНОВЛЕНО)

6 липня 2018 в 14:30 Переглядів: 1935

Заблокованих у Ломачинецькій сільраді депутатів визволили тільки перед світанком

Депутатів Ломачинецької сільради, яких утримували майже 12 годин, звільнили лише о 4 ранку. За інформацією novod.info місцеву владу заблокувала група радикально налаштованих селян, які хочуть утворення Василівської ОТГ. Люди змушували своїх обранців проголосувати за незаконне рішення, адже сільська рада вже проголосувала за об’єднання із містом Новодністровськ.

Разом із депутатами та сільським головою у приміщенні ради утримували заступника голови Чернівецької ОДА,  журналістів та фахівців Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування , а також деяких місцевих жителів.

Радник з питань децентралізації  у ULEAD з Європою Тарас Прокоп на своїй сторінці у Facebook постійно повідомляв про перебіг подій:

«Нас, представників Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування разом з заступником голови ОДА, журналістами, сільськими депутатами та місцевими мешканцями заблокували в сесійній залі с. Ломачинці. Невелика ініціативна група вимагає прийняти незаконне рішення про створення громади в межах вже створеної Новодністровської громади. Майже всі депутати проти такого рішення, а також більшість мешканців вже раніше проголосували про об`єднання з Новодністровськом. Люди не хочуть чути ніякі аргументи і трактують закон по-своєму.»

«Пристрасті навколо формування громад в Сокирянському районі продовжуються, і тепер районні очільники хочуть спробувати розвалити вже створену Новодністровську громаду, розпочавши процес створення в ній ще однієї ОТГ. Але це неможливо, і самі сільські голови, які ініціюють процес, розуміють це, проте змушені піддаватися зовнішньому тиску.
Цим самим тільки затягується процес формування однієї з найпотужніших громад Чернівецької області. Заганяти весь район в одну громаду, порушивши Методику формування громад, щоб продовжити контроль над всіма землями - це не турбота про людей, а просте бажання і далі ухилятися від сплати податків.»

Територією беззаконня називає Сокирянщину директор  Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області Тетяна Татарчук також на своїй сторінці у ФБ:

«Територія беззаконня. Вже майже 9 годин утримують депутатів Ломачинецької сільської ради група активістів села, яким не сподобалось прийняте на сесії рішення щодо ненадання згоди на об'єднання у Василівську ОТГ. Люди в облозі без можливості банально вийти до туалету. Переміщення працівників Центру розвитку місцевого самоврядування блокується, в хід іде рукоприкладство, штовханина  –особисто на мене піднімало руку кілька чоловік. Вимоги облогувальників депутати виконали – надали прийняте рішення представнику ініціативної групи. Елементарні права людей порушуються вже яку годину. Поліція веде переговори, які є беззмістовними – люди не хочуть чути здорового глузду. Почуваємось у небезпеці. Жодних спроб розблокувати будівлю і звільнити бранців не робиться. Кого просити про повернення ситуації в правове поле? 6 липня 2018 року. Третя година ночі. Четвертий рік після Революції гідності.»

Про те, що такі дії не маю лишитися без відповідальності говорить у коментарях начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку Управління ЧОДА Христина Марчук

«Дуже шкода! Сама не раз була в Сокирянському районі, де завжди відчувалося, що люди накручені, але щоб таке... Цього так залишити не можна. Люди, які організували це мають понести відповідальність. Інакше цей район назавжди залишиться територією беззаконня.»

Про те, що усе завершилося  повідомив Тарас Прокоп:

 «Всіх заручників звільнили в 4 ранку. Таким чином, сесія Ломачинецької сільської ради почала роботу о 16:00, а завершилась о 4:00 (12 год). Їдемо додому з купою емоцій. Децентралізація – це драйв.»
Самі ж мешканці села у мережі Інтернет задають логічні запитання про перспективи життя у Василівській об’єднанній громаді, де немає ні лікарні, ні можливості надавати адміністративні послуги.
Тим часом, Сокирянські ЗМІ висвітлюють події по своєму. Начебто депутати сільради не хочуть чути голос громади та розпочали процедуру зняття сільського голови.

Відео 1

Відео 2

Відео 3

Народний депутат України Максим Бурбак закликав президента України та прем’єр-міністра здійснити кадрові зміни у керівництві Сокирянського району та Чернівецької області у зв’язку з нічними подіями у селі Ломачинці. Про це він заявив сьогодні на ранковому засіданні Верховної Ради з трибуни парламенту, пише molbuk.ua Зокрема, він, звертаючись до Володимира Гройсмана, висловив обурення з приводу подій із блокування депутатів Ломачинецької сільської ради.

Відео 4

"1 квітня 2014 року, Володимире Борисовичу, ми з вами приймали революційне рішення щодо початку процесу децентралізації в Україні і створення об’єднаних територіальних громад. Учора там проходили збори сільської ради, яка використала законопроект про дооб’єднання, і тепер Новодністровська ОТГ буде створена. Це та сама ОТГ, якій це злочинне ЦВК відмовляє уже декілька разів у проведенні нових виборів до ОТГ. І вони будуть проведені, адже наступного тижня ми проголосуємо за склад нового ЦВК. І вони приймуть єдине правильне і законне рішення. І Новодністровська ОТГ буде працювати".

Бурбак заявив, що "місцеві земельні латифундисти зробили все для того, щоб чинити опір на сільського голову Наталію Михайлівну Петрик, яка з депутатами вирішила ухвалити це рішення у законний спосіб та об’єднатися з Новодністровськом".

"Прикро, що місцева райдержадміністрація та її голова Бескупський нічого не зробили - навіть не приїхали на ці збори. А до четвертої години ранку люди, яких збурили місцеві латифундисти, не давали вийти із сесійної зали ні сільському голові, ні депутатам..."

Він висловив вдячність міністру МВС Арсену Авакову за те, що "правоохоронці зробили все, щоб не було кровопролиття".

"Тому звертаюся до Адміністрації президента, звертаюся до прем’єр-міністра України - перевірити дані факти. В разі підтвердження того, що місцеві РДА, ОДА не зробили нічого і свідомо гальмують процес децентралізації, нарешті треба робити кадрові висновки по Чернівецькій області. Децентралізація буде впроваджена в Сокирянському районі і в Чернівецькій області"

Світлини з мережі Інтернет