Головна » Відкрито виставку-спомин присвячену 147-ій річниці від дня народження Лесі Українки

Відкрито виставку-спомин присвячену 147-ій річниці від дня народження Лесі Українки

27 лютого 2018 в 10:00 Переглядів: 183

Одшумить життя – і прийдуть ті,

що відчують всю глибінь її творчості,

всю красу її душі.

Л. Старицька-Черняхівська 

 

25 лютого Україна відзначила 147-у річницю від дня народження своєї славетної доньки - Лесі Українки. Ім’я поетеси овіяне особливою всенародною любов’ю.

Сама постать Лесі Українки як людської особистості має колосальну притягальну силу, якусь магічну привабливість. Це була людина виняткової мужності й принциповості, духовної краси і мистецького обдарування.

Великий поет України і жінка з трагічною долею ввійшла у свідомість багатьох поколінь як символ незламності й боротьби. До когорти сильних духом її прилучив здійснений нею життєвий і творчий подвиг.

Талант Лесі Українки поєднав пристрасть Прометея, мудрість філософа, хист художника-майстра. Леся Українка з дитинства була чутливою художницею-фантазеркою, мала абсолютний музичний слух і чудовий драматичний хист. М. Драй-Хмара у праці «Леся Українка. Життя й творчість» зазначає, що «молода дівчина цікавилася малюнками, які знаходила у великих книжках, і, розглядаючи їх, придумувала таємничі історії, для яких вони ставали ілюстраціями».

Цей факт із біографії письменниці, на нашу думку, розкриває образ чутливої до хворобливості особистості-фантазерки, художниці й поетки. Розвинена з дитинства уява, почуття кольору, ритму і слова надали Лесі Українці можливість змалювати світ музичної цілості в циклах «Сім струн». Якщо кожна епоха породжує своїх співців, то Леся Українка навпаки витворила свою епоху в українській літературі. Дуже цікавим був шлях цієї дивовижної жінки.

Дізнатися більше про життя, вподобання та мрії Лесі Українки ви зможете, завітавши до Новодністровської міської бібліотеки. Запрошуємо мешканців міста, а особливо молодь, відвідати виставку книг української поетеси Лесі Українки та поринути всією душею у творчість славетної дочки України.

 

Завідуюча міської бібліотеки Л.Мідріган