Головна » Доступність міста для маломобільних груп – проблема, яка потребує вирішення

Доступність міста для маломобільних груп – проблема, яка потребує вирішення

27 жовтня 2021 в 12:52 Переглядів: 222

26 жовтня у залі засідань Новодністровської міської ради перед початком розгляду порядку денного чергової 21-ї сесії перед депутатами виступила Наталія Бородіна - член громадської організації «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації», член Молодіжної ради.

Темою виступу була доступність міста для маломобільних груп населення:

«Особам з інвалідністю після їх травм і так важко сприймати себе, спостерігати за станом здоров’я, а тут ще й немає доступу до певних соціальних установ: «Ощадбанку», «Укрпошти», «Нової Пошти», лікарні, деяких аптек та ін. – зазначила пані Наталія. – Зараз багато говорять про інклюзію, тому що люди з інвалідністю мають такі ж бажання, як і інші. Але доступ до мети може бути заблокований саме доступністю установ для відвідування.

У своїй боротьбі з бар’єрністю я заручилася підтримкою комітету доступності при міський раді. І нашою метою є не тільки контролювання державних будівельних норм та універсального дизайну установ, а й надання рекомендацій. Наразі проведено вже дві комісії: обстеження об’єктів соціально-побутового призначення міста Новодністровськ та центру надання соціальних послуг. Центр розрахований не тільки на людей похилого віку, а й на маломобільні групи. Люди з інвалідністю також обслуговуються там, тому я сподіваюсь на співпрацю з директоркою цього закладу щодо покращення умов доступності закладу. Знаю, що він проходить етап реформування і вірю в його розвиток. Але дуже хотілося б уже бачити дії стосовно доступності.

Я не враховую пандуси, які імітують доступність, бо добратися до необхідної установи за їх допомогою неможливо.

Чудовий приклад доступності – Центр надання адміністративних послуг» – наголосила Наталія Бородіна.

Продовжила тему депутатка міської ради, начальниця відділу архітектури Анна Скиба:

«За дорученням депутатів міської ради було створено комісію з доступності, складом якої пройшлися по всім популярним місцям відвідувань. Підсумок такий: наше місто малодоступне для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Новодністровська міська рада направила листи до підприємців з проханням зробити свої приміщення та установи доступними для відвідування відповідно до норм інклюзивності. Термін виконання – два місяці. Підприємці в свою чергу також зауважили, що міська рада теж недоступна для відвідування маломобільними верствами населення. Було вирішено прийом громадян депутатами та посадовцями органів місцевого самоврядування буде проводитися саме в ЦНАПі, графік оприлюднимо знодом.

Щодо новоствореного Центру надання соціальних послуг. Комісія обстежила будівлю з усіх сторін. Там є дуже зручний вихід з будівлі, який можна облаштувати пандусом. Але потрібна підтримка директора філії «Дінстровська ГЕС» Вячеслава Клима, адже саме цей вихід знаходиться в частині будівлі, яка належить «Укргідроенерго».

Звісно, з центрального входу будівлі – було б правильніше, але довжина розміщеного там пандусу сягатиме понад 14 метрів, це значні кошти. Також потрібно робити пониження тротуарів» – зазначила аріхтекторка Анна Скиба

Пізніше на власній сторінці у Фейсбук, розповідаючи про свій виступ на сесії міської ради, Наталія Бородіна написала:

Підсумовуючи наші починання хотіла б зазначити:

зміни доступності в наявних будівлях або нових почнуться тоді, коли люди зрозуміють, що я не прошу пандус і пониження тротуару для себе, бо мені так хочеться…. А тому, що треба дотримуватися норм і поважати один одного! Десь в кожній сім’ї хтось буває із маломобільних: мами з візками, бабусі з хворими колінами, з тростинами, чи у візку і т.д.

я не ставлю собі захмарних цілей, така складна боротьба по всій країні. Але це не значить, що можна розслабитися чи опустити руки!

дуже важлива підтримка!!! Відчувається, наскільки ця тема не популярна… Не спорю, коти і цитати вєлікіх цікавіше в стрічці новин.

І на останок, ДУЖЕ ПРОШУ ВЛАСНИКІВ НОВИХ МАГАЗИНІВ, ЯКІ ВІДКРИВАЮТЬСЯ У НАС В МІСТІ, ДОТРИМУВАТИСЯ ДБН! Краще зробіть одразу без порушень, ніж потім доведеться переробляти. Ми можемо надати рекомендації. Покажіть вже існуючим закладам з порушеннями, що ви рахуєте маломобільних теж своїми потенційними клієнтами, а не дискримінуєте.

Давайте спробуємо і в цьому напрямку бути хоч трішки схожими на європейські міста!