Головна » Новодністровська громада – відкрита для подальшого розвитку та інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Новодністровська громада – відкрита для подальшого розвитку та інтеграції внутрішньо переміщених осіб

30 жовтня 2023 в 15:34 Переглядів: 564

Обмін досвідом та отримання корисної інформації та зв’язків для подальшого розвитку – із такою метою на базі Новодністровської міської ради відбувся дискусійний майданчик для внутрішньо переміщених осіб та пошуків інвесторів для громади. Захід спільно із місцевим самоврядуванням організував Чернівецький регіональний офіс БО «БФ "Право на Захист"». Протягом дня були влаштовані декілька дискусійних панелей присвячених адаптації та інтеграції ВПО в життя громади, реалізації бізнес ідей та громадських ініціатив. У першій частині посадовці міської ради ділилися досвідом, як Новодністровськ від початку повномаштабного вторгнення приймав і продовжує приймати співгромадян, які змушені покинути власні домівки через війну, як коштом громади та благодійних фондів організовано забезпечення ключових потреб ВПО (проживання, харчування, медичне обслуговування, освіта та соціальний захист), а також їхня зайнятість та дозвілля – волонтерство, позашкілля, спорт, музична школа, молодіжна політика, сприяння бізнесу тощо.
Загалом із 24 лютого 2022 року Новодністровська громада прийняла близько 6 000 внутрішньо-переміщених осіб, наразі в місті офіційно зареєстровано та проживають 1300 ВПО, заклади освіти відвідує понад сто дітей цієї категорії, які охоплені безкоштовним харчуванням.


За 2022-2023 роки тільки на створення умов для ВПО в Центрі надання соціальних послуг міської ради з місцевого бюджету використано 1,5 млн грн, наразі там мешкають 13 осіб, які втратили домівки через війну. Також більше року ВПО, які підпадали під інші пільгові категорії, мали змогу безкоштовно харчуватися в одному із закладів освіти міста (від 200 до 80 осіб щоденно).
Окрім того, на заході широко висвітили інвестиційні можливості Новодністровської громади: індустріальний парк, підготовка для здійснення малоповерхової блокової забудови для ВПО, можливості використання земельних ділянок (зокрема для багатоповерхівок) та недобудованих об’єктів.
Новодністровська громада відкрита до співпраці із грантодавцями та благодійними організаціями, завдяки яким постійно покращуються умови проживання в громаді. До прикладу, у місті було успішно організовано літній табір «NovodCamp» один із 50 в Україні, відео за результатами роботи якого здобуло перемогу на кінофесті, влаштованого закордонними партнерами проєкту. Завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) Центр надання соціальних послуг отримав побутову техніку, якою користуються ВПО, облаштовано сенсорну кімнату для діток, а нещодавно в ЗЗСО ІІ-ІІІ ст. обладнали кімнату психологічного розвантаження та підтримки. Відділи та стурктурні підрозділи міської ради – активні учасники обласних та державних програм.
Унікальність, сучасність, згуртованість, небайдужість, комфортність проживання та відкритість Новодністровської громади і її активу відзначали гості з Чернівців, та ВПО, які проживають у місті енергетиків. Люди, котрі втратили домівки через війну, в свою чергу ділилися власними історіями успіху бізнес ідей, які вдалося реалізувати зокрема завдяки мікрогрантам від держави. Окремий блок було присвячено саме можливостям, які надає Державна служба зайнятості, зокрема через освітні послуги та фінансування бізнес проєктів.
Спікери БО «БФ “Право на Захист“» провели юридичні консультації щодо шляхів вирішення житлового питання для внутрішньо переміщених осіб, розповіли про реєстрацію бізнесу (у чому різниця між ФОП і ТОВ) та особливості створення громадської організації як інструменту реалізації ініціатив спільноти.
Після дискусійних панелей відбулась стратегічна сесія, на якій декілька робочих груп працювали над Дорожньою картою Програми інтеграції та соціальної адаптації ВПО в Новодністровську громаду на 2024-2025 рр.
Загалом захід пройшов на дуже високому рівні, запрошені внутрішньо переміщені особи відзначали корисність отриманої інформації, вдалося акумулювати цікаві ідеї та визначити шляхи їх реалізації. Міська влада отримала нові стратегічні напрямки розвитку, можливість залучити ширше коло грантодавців. А головним компліментом для Новодністровська є рішення частини вимушених переселенців залишитись тут для постійного проживання та розвитку власної справи.

ЩЕ ФОТО