Головна » Шановні краяни!

Шановні краяни!

23 серпня 2018 в 9:23 Переглядів: 3061

Щороку 23 серпня в Україні відзначається День державного прапора України.

Свято було засновано в 2004 році, однак історія українського прапора почалася задовго до цього.

Першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі, а ось перше офіційне визнання жовто-блакитного прапора відбулося 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.

23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла жовто-блакинтний український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Цей прапор досі, як реліквія, зберігається під склом у музеї ВРУ. 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон про Державний прапор України, яким національний прапор затверджувався в якості державного.

Згідно з популярною інтерпретацією, жовтий колір символізує пшеничні поля, а блакитний — небо над ними. Але досі тривають суперечки про те, який колір прапора повинен бути вгорі — жовтий або блакитний. Деякі історики говорять про те, що спочатку використовувався жовто-блакитний прапор, проте інші вважають що в часи УНР використовувалися обидва варіанти.

У 2009 році президент Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Також на честь Дня державного прапора зазвичай проходять урочисті заходи, концерти, виставки, круглі столи.

***

Ще з часів Київської Русі українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди.

Та попри все наші співвітчизники віками боролися за свою свободу і лише нинішнє покоління — наші сучасники у 1991 році вибороли її.

Безумовно, ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

***

Тож, шановні краяни! Прийміть найщиріші вітання із національними святами нашої державності — Днем Державного Прапора та Днем незалежності України від "Наша Газета. Новодністровськ-інфо". Щиро зичимо вам, дорогі земляки, миру та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, благополуччя і достатку у ваших оселях, мудрості та успіхів у справах та починаннях.