Головна » Хор «Калина» взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Серпневий заспів» на Одещині

Хор «Калина» взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Серпневий заспів» на Одещині

23 серпня 2017 в 9:02 Переглядів: 1462

З 11 по 13 серпня 2017 року у місті Чорноморськ (колишній Іллічівськ) Одеської області відбувся XI Всеукраїнський фестиваль української народної пісні ім. Ю. Штельмаха «Серпневий заспів-2017». Щороку фестиваль збирає велику кількість аматорських хорових колективів із різних куточків України, які майстерним виконанням українських народних пісень і творів Юрія Штельмаха створюють атмосферу високомистецького хорового свята.


Чорноморський фестиваль хорових колективів «Серпневий заспів» проводиться з метою збереження пісенних традицій і надбань українського народу, розвитку аматорського хорового мистецтва, популяризації творчого доробку композитора-пісенника Юрія Штельмаха, української народної та авторської пісні.
Цього року участь взяли близько 35 колективів (майже 900 учасників) з 11-ти областей України: Чернівецької, Вінницької, Тернопільської, Рівненської, Київської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Харківської, Дніпропетровської та Одеської.


Фестиваль розпочався у п’ятницю, 11 серпня, традиційним яскравим дійством – масштабною ходою учасників колективів, а це – декілька сотень людей! Вони пройшли вулицями Чорноморська у традиційних народних костюмах своїх регіонів, виконуючи українські пісні під акомпанемент музик та Чорноморського міського духового оркестру.


Вечором того ж дня відбулось урочисте відкриття фестивалю за участю всіх хорових колективів. Дійство тривало на свіжому повітрі, у літній залі Чорноморського культурно-ділового центру.


Кожен колектив-учасник представляв фестивальну програму, що складалась із декількох творів: один твір композитора-пісенника Юрія Штельмаха, пісня з власного репертуару, що оспівує рідний край та обробка народних пісень у сучасному аранжуванні.


Новодністровський хор «Калина» також представив у південному місті три музичні композиції. Першою прозвучала своєрідна візитівка колективу – «Дністровська вітальна», автором слів та музики якої є талановитий новодністровський композитор – Михайло Рожко. Другим твором у програмі нашого хору стало виконання української народної пісні в обробці Юрія Штельмаха «Дударики».


Також цікавим доповненням програми фестивалю став конкурс краси і таланту «Південна врода», який цього року проводився вперше за усі 11 років існування фестивалю. У програмі  конкурсу представниця від колективу повинна була презентувати народний костюм свого краю та виконати танець, пісню або продекламувати твір у народній манері свого регіону. Від новодністровського хору «Калина» участь у конкурсі взяла Наталія Глушко, директор Будинку дитячої творчості. Вона продемонструвала традиційне буковинське вбрання, родзинкою якого стала яскрава, рясно вишита бісером запаска (спідниця), що викликала захоплення усієї публіки. Також Наталя Григорівна заспівала не дуже поширену, але глибоку та ліричну народну пісню нашого краю «Буковино ти зелена, ляно». Твір виконувався акапельно (без акомпанементу), що є зажди випробуванням для виконавця. Та представниця «Калини» чудово впоралась із вокальною партією, продемонструвавши високий рівень підготовки.


У третій, заключний, день фестивалю на сцені літнього кінотеатру відбувся феєричний Гала-концерт, який став яскравим завершенням цього насиченого сонцем, радістю та милозвучною народною українською піснею заходу. У концертній програмі «Калина» виконала свою коронну пісню – «Хай живе вільна Україна», яка викликала гучні оплески та потужну підтримку глядацької публіки фестивалю.


Укотре народний аматорський хор нашого міста продемонстрував високий рівень підготовки та якість виконання торів, що відзначили і глядачі, і організатори заходу. Не секрет, що у першу чергу це є заслугою беззмінних «батьків» хору – керівника Антоніни Камбур та акомпаніатора Михайла Рожка.
Після виступу на Гала-концерті усі колективи та «Калина» зокрема були нагородженні дипломами за участь, а також пам’ятними сувенірами, які виготовив керівник студії гончарної майстерності Палацу культури міста Чорноморськ Богдан Кукушкін, – ваза зі злітаючим лелекою, що є символом та оберегом фестивалю «Серпневий заспів».


Паралельно з фестивалем, протягом усіх 3-х днів, у міському парку було розгорнуте «Містечко майстрів», яке учасники та гості фестивалю мали змогу відвідати. Народні майстри з усіх куточків України представили на ярмарку власні вироби ручної роботи – сувеніри, народний вбрання, вироби вишивальниць та гончарів і ще багато-багато іншого.


Як поділилися своїми враженнями від поїздки учасники хору «Калина», фестивальні дні їм запам’яталися теплою і дружньою атмосферою, гостинністю організаторів та радісним спілкуванням із однодумцями з інших хорових колективів, серед яких із роками стає все більше знайомих облич. Ще одним приємним доповненням подорожі стало те, що фестиваль відбувався на березі Чорного моря, тож новодністровці змогли досхочу накупатися у теплій морській воді.
Проте, скільки днів не відбувалося б свято, завжди настає той момент, коли потрібно повертатися додому. Особливо швидко минає час у таких мальовничих і цікавих місцях. З рештою, колектив хору повертався у рідні краї з гарним настроєм та натхненням від усього побаченого та відчутого.


Колектив народного аматорського хору «Калина» висловлює подяку Світлані Бурлачук, Мирині Гулеватій, Людмилі Якубенко, Василю Матковському, Людмилі Костіній, Зинаїді Кішці та Марії Трофанюк за те, що фінансово допомогли колективу.
Окрема подяка – голові Сокирянської об’єднаної територіальної громади Василю Равлику та керівнику коболчинського хору «Любисток» Івану Гончару за те, що прийшли на допомогу колективу «Калини» у потрібний момент.


Усі члени хору сподіваються, що участь у цьому фестивалі стане для «Калини» традиційною, адже «Серпневий заспів» – це довгоочікуване пісенне свято та потужний мистецький захід всеукраїнського масштабу!
Ірина ШУНДРІЙ