Головна » Сьогодні, 28 липня, українці вперше відзначають День української державності

Сьогодні, 28 липня, українці вперше відзначають День української державності

28 липня 2022 в 7:00 Переглядів: 523

Його встановлено указом Президента В. Зеленського, підписаним під час урочистостей з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.
Що таке державність? Це – право жити на рідній землі, зі своєю мовою, за власними законами, із самобутньою культурою та надбаннями – духовними і матеріальними.
Триклята росія століттями заперечувала саме існування України і нашої державності, насаджуючи думку, що ми, українці, є лише частиною триєдиного російського народу.
Сьогодні триває героїчна боротьба за збереження української державності, яка має більш ніж тисячолітню історію. Адже Україна бере початок з від Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України. А нині це – сучасна непереможна суверенна незалежна Україна – мати гідних синів і доньок, які продовжують традиції славних пращурів і виборюють наше право бути самими собою на своїй землі.
Щиро вітаю Новодністровську громаду із Днем української державності! Бажаю усім витримки, стійкості, мужності! Низько вклоняюся кожному Захиснику і Захисниці, які самовіддано відстоюють Батьківщину, щоб ми і наші нащадки жили під мирним небом Української Держави! Довіряємо і віримо Збройним Силам України!
З повагою – міський голова Наталя Цимбалюк