Головна » 30 років тому цього дня відійшов у Вічність перший директор Дирекції з будівництва Дністровського комплексного гідровузла В’ячеслав Куреньов

30 років тому цього дня відійшов у Вічність перший директор Дирекції з будівництва Дністровського комплексного гідровузла В’ячеслав Куреньов

5 травня 2023 в 15:13 Переглядів: 3191

Новодністровський міський голова Наталя Цимбалюк, представники влади, бюджетних установ, гідроенергетики, інтелігенція з ініціативи директора історичного музею Наталі Кримняк згуртувалися у спільному пошануванні пам’яті особливої для нашого міста людини, шанованого всіма керівника – В’ячеслава Івановича Куреньова.
5 травня, у день 30-річчя з дня смерті, новодністровці старшого покоління із неабиякою теплотою згадували внесок поважного інженера-гідротехніка, у житті якого дністровська трудова стежка сягнула понад 11 літ. Із приємністю поверталися у спогади про роки праці під керівництвом В. І. Куреньова Почесний житель Новодністровська, заступник директора філії Володимир Шевчук, голова профспілкової організації Дністровської ГАЕС Людмила Маниляк, Почесний громадянин міста, а свого часу – багаторічний голова селищної ради, а відтак – директор міського історичного музею Галина Разгонюк. Щирими були словами вдячності за відданість місту енергетиків і від міського голови Наталі Цимбалюк, котра, приємно вражена гарними споминами про В’ячеслава Івановича, зізналася, що має гідний приклад людини-керівника, та з глибокою повагою віддала данину світлій пам’яті поважного очільника будівництва. Крім того, Наталя Олександрівна поділилася планами влади про осучаснення міста напередодні 50-річчя, зокрема і гідного оновлення місця з меморіальними дошками відомим в історії Новодністровська людей.
У квітні далекого 1973 року В’ячеслав Іванович прибув у якості директора ще неіснуючої організації замовника будівництва каскаду ГЕС на Дністрі. На нього було покладено надвідповідальне державне завдання – забезпечити організацію та фінансування початку робіт із спорудження Дністровської ГЕС-1, а також створення необхідних житлово-побутових умов для будівельників та їхніх сімей, тобто, розбудови майбутнього міста.
В’ячеслав Іванович, технічно грамотний інженер, досконало знав тонкощі технічного проєкту Дністровської ГЕС і всебічно підтримав новаторську ідею щодо дострокового пуску в експлуатацію її перших двох агрегатів, отримавши погодження на її втілення у Міненерго СРСР.
Тож уже цієї днини символічним був своєрідний наказ від старшого покоління представникам молоді пам’ятати цю людину і цінувати за його батьківське піклування про розвиток Новодністровська, за його турботу і практичну допомогу всім інфраструктурним закладам, адже саме завдячуючи йому тоді у селищі форсованими темпами споруджувались і комплектувались всім необхідним школи №№ 1, 2, чотири дитячих садочки, лікарняний комплекс, раніше планових графіків побудовано й відкрито дитячу музичну школу, «Лісову казку».
Яскраві барви травневих квітів від мешканців Новодністровська, який значною мірою завдячує своєму народженню та отриманню найменування В. І. Куреньову, засвідчили глибоку повагу та світлу пам'ять скромній, простій і доступній, прямій і відвертій, доброзичливій і людяній та непересічній особистості.
Інна ГОНЧАР