Головна » Фоторепортажі » Питання про дострокове припинення повноважень міського голови не знайшло підтримки у новодністровських депутатів

Питання про дострокове припинення повноважень міського голови не знайшло підтримки у новодністровських депутатів

17 листопада 2016 в 14:53 Переглядів: 2950

Згідно із рішенням депутатів Новодністровської міської ради, 17 листопада відбулася 22 позачергова сесія, порядок денний якої передбачав розгляд одного питання: «Про дострокове припинення повноважень Новодністровського міського голови А. І. Болдашева». Як і попереднього разу, сесія відбулась в актовій залі музичної школи, де були присутніми багато мешканців міста, члени виконкому, керівники відділів міської ради. Кворум складав 20 депутатів із 26. Був присутній і міський голова, який через низку причин перервав відпустку: по-перше, щоб підписати угоду на отримання так званих «соціальних коштів», по-друге, відповідно до розпорядження голови Чернівецької ОДА у зв’язку із різким погіршення погодних умов та з метою врегулювання політичної ситуації в місті. Але через конфлікт інтересів у розгляді порушеного на сесії питання вела засідання секретар ради Наталя Кримняк.
Ініціатор винесення рішення про дострокове припинення повноважень мера міста – Василь Кордонський звернувся до депутатського корпусу із пропозицією перенести розгляд цього питання на наступну чергову сесію. А Микола Пітькін зачитав відкрите звернення до міського голови за підписом 16 народних обранців: «Депутати Новодністровської міської ради VII скликання від імені громади міста звертаються до Вас із проханням виконати свої повноваження відповідно до розділу ІІ глави 3, ст. 6 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та прозвітувати про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами міста до 1.12.2016 року. Про дату та час проведення зустрічі просимо повідомити за 5 днів у ЗМІ». Частина депутатів висловлювали думку, що рішення про дострокове припинення повноважень мера потрібно приймати тільки після такого звіту і з урахуванням думки мешканців міста, які його обрали. Інші ж – наполягали на тому, що варто виконати процедуру до кінця, розглянувши рішення, заради якого, власне, і була скликана сесія.
Після першої перерви кворум пленарного засідання становив уже 14 депутатів. Відбулася досить тривала дискусія про законність підстав виносити питання на голосування, адже для дострокового припинення повноважень міського голови рішення повинно підтримати 2/3 депутатського корпусу, тобто 18 осіб. У результаті дійшли висновку: таки розпочинати процедуру таємного голосування, оскільки на сесії було зареєстровано 20 депутатів, а письмових заяв про вибуття від 6 народних обранців, які не повернулися після перерви, немає, тож вони у будь-який момент можуть повернутися.
Наталя Кримняк поінформувала присутніх про перебіг подій у разі дострокового припинення повноважень міського голови. Секретар ради протягом 15 днів зобов’язаний звернутися до Верховної Ради щодо проведення позачергових виборів. Протягом 90 днів ЦВК призначає вибори міського голови і тільки після їх проведення буде можливим призначити перші вибори в об’єднаній територіальній громаді. Аналогічні випадки в Україні вже мали місце. Тож іще мінімум на півроку відтермінується процес формування громади, який і так гальмується тим, що досі не пройшов друге читання проект ЗУ «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо умов змін меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад».
Окрім того, Наталя Іванівна висловила думку, що конфронтація, котра виникла між міським головою і депутатським корпусом, підігрує тим силам, які протистояли і продовжують протистояти утворенню Новодністровської ОТГ. А оскільки в ситуації, яка склалася, винні обидві сторони, важливо знайти спільну мову, відкинути власні амбіції, не погіршувати ситуацію в місті, а також не зводити нанівець усі зусилля, які були покладені на створення нової громади.
Отже було обрано лічильну комісію у складі трьох осіб, затверджено вигляд бюлетенів, які видавалися присутнім депутатам під підпис. У результаті таємного голосування рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Анатолія Болдашева прийняте не було: усі присутні 14 депутатів проголосували проти. Але не був підтриманий і усний депутатський запит Анатолія Білоткача щодо відміни рішення попередньої сесії про висловлення недовіри міському голові.
По закінченню засідання стало відомо, що цього ж дня відбулася сесія Ожівської сільської ради, де 8 із присутніх 11 депутатів проголосували за те, щоб відмінити рішення від 25 серпня «Про добровільне об’єднання громад», нібито висловлюючи думку мешканців села, які вже не бажають союзу із буремним містом енергетиків. Хоча такі дії сільради знаходяться поза рамками закону (бо ж рішення сесії може скасувати тільки суд та й наразі немає процедури виходу із об’єднаних громад), це – яскраве свідчення того, що політична напруга в місті негативно впливає на настрої у селах – учасницях ОТГ, які продовжують потерпати від тиску районних можновладців. А вони, між тим, користуються кожною можливістю, аби обернути будь-яку ситуацію на те, щоби не втрачати вплив на придністровські села.

Фото – Олександра Банковського