Головна » Акценти чергової апаратної наради

Акценти чергової апаратної наради

27 вересня 2021 в 18:04 Переглядів: 559

27 вересня апаратна нарада при міському голові за участю керівників структурних підрозділів виконавчої влади м.Новодністровськ традиційно розпочалася зі зведення з антиCOVIDного фронту. Головний лікар Центру ПМСД Тетяна Щаслива повідомила, що за минулий тиждень зроблено 67 експрес-тестів, 11 з яких дали позитивний результат; ПЛР-тестуванням охоплено 30 осіб, у 27-х підтверджено коронавірусне захворювання. П’ятьох пацієнтів госпіталізовано до інфекційного відділення Сокирянської лікарні, одного – до реанімації, його стан стабільно важкий. За даними Центру ПМСД м.Новодністровськ 2779 осіб отримали обидва щеплення. Препарати є різні і в достатній кількості. Центр вакцинації очікує бажаючих щодня, без вихідних.

Разом з тим, зазначила Тетяна Іванівна, помітно зросла кількість звернень до медзакладу у зв’язку із ГРВІ, особливо неповнолітніх мешканців міста. Це ж підтвердила і начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок. Повідомила, що в загальноосвітніх та дошкільних закладах значна частина дітей залишаються вдома саме через застудні хвороби. Також через виявлений в учня молодшої школи вірус COVID – 19 один клас відправлений на самоізоляцію. Старші класи ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» до 1 жовтня навчаються в дистанційному режимі. Там в учнів окремих класів та трьох вчителів виявлено COVID. В трудових колективах всіх інших закладів освіти коронавірусного захворювання не зафіксовано.

Міський голова Наталя Цимбалюк попередила про ймовірність зростання динаміки поширення COVID – 19 і прогнози посилення на території Чернівецької області карантинних обмежень. Нагадала про необхідність щеплень, особливо працівникам освітніх закладів та установ соціального захисту. Як приклад, навела сусідню з нами Сокирянщину, де освітній процес призупинено в школах і дитсадках, в яких персонал вакциновано менше як на 80%. «Ми до таких радикальних заходів ще не вдаємося, сподіваючись на адекватне розуміння ситуації і відповідні дії представників освіти, культури, соцзахисту. Бо саме ці люди завжди є прикладом для інших громадян», сказала Наталя Олександрівна.

В ході наради обговорили інші актуальні для міста питання. Зокрема, щодо виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів та іншим категоріям громадян. Начальник управління праці та соціального захисту Геннадій Магденко поінформував, що розмір цієї допомоги регламентовано на урядовому рівні і виплачується управлінням з коштів державного бюджету чітко визначеними сумами.

Міський голова Наталя Цимбалюк попросила свого заступника Бориса Петрика тримати на контролі питання, пов’язані з формуванням тарифів на комунальні послуги та газопостачання житлових будинків. Також звернула увагу на недотримання правил паркування власного автотранспорту мешканцями міста та гостями і на порушення правил тиші. У зв’язку з цим запропонувала вжити певних заходів.