Головна » Апаратна нарада керівників комунальних підприємств та структурних підрозділів Новодністровської міської ради

Апаратна нарада керівників комунальних підприємств та структурних підрозділів Новодністровської міської ради

14 червня 2022 в 18:43 Переглядів: 740

відбулася у вівторок 14 червня. Традиційно було озвучено пріоритетні завдання для забезпечення життєдіяльності громади.
Марина Довбенко, начальник відділу культури, який опікується гуманітарною допомогою та волонтерством в громаді, повідомила, що 13 червня отримано черговий великий вантаж від Чернівецької ОВА: антисептики, медичні маски, бинти, милиці, ходунки, засоби гігієни тощо. Усе це розподілено між лікувальними закладами міста та Центром надання соціальних послуг, гігієнічні товари було роздано переселенцям.
На нараді наголошено на підвищеній увазі до потреб внутрішньо-переміщених осіб. Особливо необхідно тримати на контролі сім’ї, які перебувають складних життєвих обставинах. Коштом місцевого бюджету на базі Новодністровського ЗСО ІІ-ІІІ ст. щодня безоплатно харчуються близько 80 ВПО: двічі на день гаряче харчування плюс випічка для сніданку. Про можливість отримання гуманітарної допомоги завжди повідомляють у соціальних мережах та ЗМІ.
40 тисячам переселенців до кінця цього року Чернівецька область має надати постійне місце проживання. Готується до цього і Новодністровська громада. Ведеться робота із включення недобудованої багатоповерхівки в м-ні «Лісовий» в державну програму забезпечення переселенців житлом. Наталя Цимбалюк поінформувала, що минулої п’ятниці на оглядини цього об’єкту приїжджати заступники начальника ЧОВА Богдан Ковалюк та Ірина Ісопенко, які високо оцінили імовірність завершення будівництва. Також планується зведення будинку сімейного типу для дітей, які стали сиротами внаслідок російської агресії – на території між ЗДО «Радість» та міською лікарнею.
Однією з тем обговорення був наступний опалювальний сезон. Міський голова Наталя Цимбалюк наголосила на потребі підготовки мереж бюджетних закладів до електроопалення, адже не виключений дефіцит блакитного палива. За інформацією начальника ДКПУ «Тепловодоканал» Ігоря Цибульського на спільній нараді з Мінрегіонбудом доведено необхідність зменшення обсягів споживання газу на 10%. Попередній укладений договір на газопостачання терміном на 3 роки буде розірвано уже 1.08.2022 р. Наразі нова ціна за 1 м3 газу не відома.
Також Ігор Максимович повідомив, що у Чернівецькій області за рахунок міжнародних донорів фінансуватиметься запровадження альтернативних джерел опалення інфраструктурних об’єктів. Комунальним підприємством ведеться робота з вивчення можливостей участі нашої громади у цій програмі.
Говорили і про потребу мати запаси на випадок продуктової кризи. Як повідомила начальник відділу економіки та управління комунальним майном Світлана Сабаш, між Новодністровською міською радою та декількома підприємцями міста укладено договори щодо створення ними резервів основних продуктів харчування, у тому числі хліба та муки. Якщо виникне відповідна ситуація, ці продукти зможуть бути надані найбільш незахищеним верствам населення міста.
Розпочав роботу один із дошкільних закладів Новодністровська – ДЗО «Ромашка». Сьогодні його відвідало 60 вихованців, у тому числі двоє діток-переселенців. Наразі є 119 заяв від батьків про намір відвідувати садочок. Приймають малюків, у яких обидвоє батьків працюють та ВПО.
На випадок оголошення повітряної тривоги у садку облаштовано сховище для вихованців та персоналу.
Щодо відновлення роботи садочка «Радість» – наразі там проживає три сім’ї переселенців. Уже створено умови для їхнього переїзду у приміщення Центру надання соціальних послуг.
Досі залишається актуальною проблема низького рівня оплати населенням за комунальні послуги, що створює значні труднощі у наданні послуг.
Надано доручення щодо благоустрою, розгляду питання надання матеріальної допомоги новодністровцю, який отримав поранення внаслідок бойових дій, обговорено шляхи вирішення поточних побутових проблем бюджетних та комунальних закладів.