Управління Пенсійного фонду інформує
27 квітня 2022 в 17:33 Переглядів: 1311
Родичі зниклого безвісти можуть отримати пенсію по втраті годувальника
Хто має право отримувати пенсію?
– діти зниклого безвісти віком до 18 років;
– діти віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчання;
– діти-сироти до 23 років незалежно від факту навчання;
– чоловік або дружина, батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
– чоловік або дружина, а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років;
– батьки і чоловік або дружина, які не були на утриманні зниклого безвісти, але внаслідок його зникнення вони втратили джерело засобів до існування.
Як перевірити свій стаж
Щоб виключити ймовірність помилок і недостовірних даних про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, слід постійно контролювати інформацію про сплату роботодавцем внесків та їх розмір. Через несплату єдиного внеску працівники втрачають страховий стаж та можливість отримувати зароблену пенсію.
Перевіряти дані про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, можна дистанційно, через вебпортал Пенсійного фонду України.
Щоб не повертати кошти – своєчасно повідомляйте про зміну обставин, які впливають на пенсійне забезпечення
Про обов’язок надавати органам Пенсійного фонду інформацію щодо зміни обставин, які справляють вплив на пенсійне забезпечення, пенсіонерів інформують фахівці сервісного центру при оформленні та перерахунку пенсій. До таких обставин належать факти відновлення трудової діяльності, зміна місцевості проживання, статусних даних тощо. Відсутність потрібних відомостей спричиняє нарахування і виплату зайвих коштів.
Відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або ж подання роботодавцем недостовірних даних про працівника, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Отож, шановні пенсіонери! Не забувайте своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про зміну обставин, які впливають на ваше пенсійне забезпечення. Пам’ятайте, що зайво отримані кошти неодмінно доведеться повертати, тож подібних ситуацій краще не допускати.
Роботодавцю на замітку
«Кабінет страхувальника» – швидкий та зручний спосіб отримання інформації та послуг на вебпорталі Пенсійного фонду України. Тут роботодавець може переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримати електронні довідки щодо працівників, їхнього страхового стажу та розміру заробітної плати для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами тощо.
Аби стати користувачем е-кабінету роботодавця, потрібно увійти на вебпортал, використовуючи кваліфікований електронний підпис; через BankID або за допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд». Ознайомитись з детальною інструкцією щодо реєстрації можна за посиланням в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися».
Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області